Tour Salon 2019 zaprosił artystów – Piotra Słomczewskiego i Joannę Hoffmann – Dietrich z Uniwersytetu Artystycznego oraz Martynę Dominiak i Marlenę Lembicz z Zakładu Taksonomii Roślin do poprowadzenia tzw. Najlepszej lekcji ever. W ramach lekcji uczniowie odbyli podróż w głąb ziemi. Udało się im zobaczyć sieć korzeni roślin i strzępek grzybów wzajemnie połączonych ze sobą. Każdy z uczestników podróży wzbogacił tę sieć w nowe elementy. Na koniec obserwowano jak wygląda współpraca w tej konkretnej sieci, tj. jak za chodzi tu wymiana zasobów, jak przebiegają reakcje na ataki intruzów. Odkryto to, co można dostrzec tylko wspólnie, łącząc sztukę z nauką i nowoczesnymi technologiami. Pani Aleksandra Walas, studentka I roku studiów magisterskich na naszym Wydziale jest autorką tych magicznych zdjęć.