27.11.2019
Oddział Poznański PTB serdecznie zaprasza na wykład „Wpływ człowieka i zmian klimatu na rozwój torfowisk w Polsce: od mezolitu do globalnego ocieplenia”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Mariusz Lamentowicz z Pracowni Ekologii i Monitoringu Mokradeł, Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania badawcze Prof. M. Lamentowicza obejmują paleoekologię i ekologię mokradeł, zmiany klimatu oraz ochronę przyrody. Jest autorem i współautorem ponad 100 artykułów w renomowanych czasopismach, w tym Nature Geoscience i Nature Climate Change.

Spotkanie odbędzie się w środę 27 listopada 2019 roku o godz. 16:00 w Małej Auli Collegium Biologicum UAM na Morasku, przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6 (dawna Umultowska 89). Wstęp wolny.

Po seminarium wszystkich członków Oddziału Poznańskiego PTB zapraszamy na zebranie, podczas którego przeprowadzone zostaną wybory do Kapituły Medalu im. Zygmunta Czubińskiego.